Beletrie pro dospělé

Ukradený dědic

Holly Black


Elfhame je zpátky – vraťte se do světa podlých víl!

Od Hadí bitvy uběhlo už osm let. Ale na chladném severu si lady Nora ze dvora Ostrých zubů znovu přivlastnila citadelu Ledová jehla. A v ní pomocí prastaré relikvie vytváří monstra z větví a sněhu, která ji poslouchají na slovo a vykonají její pomstu.

Suren, dítě královny dvora Ostrých zubů a jediná osoba, která má nad svou matkou nějakou moc, uprchla do lidského světa. Tam žije jako divoké zvíře v lesích. Je osamělá a stále ji sužují vzpomínky na nemilosrdné mučení, které musela na dvoře Ostrých zubů přežít. Čas si krátí tím, že vysvobozuje smrtelníky z pro ně nevýhodných dohod. Věří, že na ni svět zapomněl, dokud ji buřibaba Bogdana nepronásleduje nočními ulicemi.

Nezachrání ji nikdo jiný než princ Doubek, dědic Elfhame, kterému byla Suren kdysi přislíbena za ženu a kterým roky opovrhuje. Nyní sedmnáctiletý Doubek je okouzlující, překrásný a manipulativní. Právě teď je na misi, která ho zavede na sever, a chce Sureninu pomoc. Ale pokud bude princezna souhlasit, bude to znamenat obrnit své srdce proti chlapci, kterého kdysi znávala, a princi, kterému nemůže věřit. A stejně tak postavit se hrůzám, které považovala za minulost…

Více

469 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 392
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.10.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,434 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Sean Freeman
Původní název The Stolen Heir
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petra Badalec
EAN 9788076618244
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

deti-noci.cz - Ukradený dědic

„Ukradený dědic se čte velice snadno, dokáže upoutat pozornost a vtáhnout do děje. Román má trochu jiný, vážnější tón, nese se ale v podobném duchu jako Krutý princ a svět Elfhame je v něm opět vykreslen neuvěřitelně barvitě a čarovně.“

Autor

Holly Black

Holly Black

Holly Black je známá a úspěšná spisovatelka fantasy knih pro děti a teenagery. Vyrostla v New Jersey a čtení a psaní milovala již odmalička. První kniha jí vyšla už v roce 2002. Jejím nejúspěšnějším dílem je Kronika rodu Spiderwicků. Pro dospělé čtenáře napsala titul Kniha noci. V roce 2018 vydala první díl bestsellerové série Krutý princ ze světa proradných víl. Na tuto sérii navázala duologií Ukradený dědic. Její romány byly přeloženy do 32 jazyků a prodávají se po celém světě. Holly žije s manželem, synem a svými kočkami v Massachusetts v domě, který prý skrývá tajnou místnost – knihovnu.

Profil autora