Všichni milují košištu Pusheen!

Víkendovky

Pusheen je fenomén, už u nás v CooBoo vydala čtyři knihy!

Napřed v opusu Já, košišta vystoupila z internetových vod na papír a přesvědčila „čtenáře“ na celém světě, že tahle knížečka je nejen pro milovníky koček naprostý must-have. Pak jste si mohli pořídit rozkošné košištovské omalovánky a relaxovat u vybarvování nejen Pusheen ve všech podobách, ale i všech jejích kočičích kamarádek. Kam se hrabou mandaly… Loni na podzim jsme zjistili, že Pusheen peče!, a mohli jsme si s košištou ukuchtit ty nejduhovější koláčky a dortíky, které vás jen napadnou. Můj osobní favorit je Pusheenin dýňový koláč, který si slibuju vyzkoušet od doby, kdy jsme tuhle knížku začali chystat k vydání.

No a teď na začátku léta přichází zbrusu nová autobiografie! Bambilion životů košišty Pusheen, svazek, ve kterém najdete ty nejhuňatější podoby téhle kočky: od klasické šedé mourovaté, kterou znáte a milujete, až po její jednorožčí, dračí, mimozemská, dinosauří, či dokonce psí alter ega. Tahle košišta prostě všechny svoje životy rozjíždí naplno. Teď můžete zjistit, u čeho přede, a odhalit, proč ji tolik lidí zbožňuje. V báječné sbírce komiksů najdete takové skvosty, jako je číčorožec, košištosaurus nebo malá mořská číča. A taky zjistíte, jaká kávová pičíčka si Pusheen ráda dává (je libo mňaucciato nebo ledové kapusheeno?).

Už několikrát jsem přemýšlela, co vlastně na té Pusheen je: miluje ji moje čtyřletá dcera, ale rozplývají se nad ní i davy dvacátníků a třicátníků. Když jsme kupovali práva k té první košištovské knize, čekali jsme úspěch, ale zdaleka ne takový, jakého u nás Pusheen dosáhla. Upřímně, fakt mě to překvapilo. Od té doby je skoro každá kniha s touhle kočkou v zásadě sázka na jistotu. Snad možná kromě té kuchařky, není to žádný propadák, ale ve srovnání s ostatními knihami trochu pokulhává. Asi s Pusheen nechcete péct. Ale přitom je to škoda! Patlat se s čokoládovými fousky a pacičkami přece musí být taková zábava! :D

Pusheen se poprvé objevila v roce 2010 v komiksovém stripu na autorčině webu Everydaycute, který už dnes neexistuje. A vypadala maliličko jinak, než ji dneska známe… Proslavila se asi hlavně díky samolepkám ve facebookovém Messengeru, kde jsme na ni svého času mohli narazit všichni (a dodnes tam jsou). Pusheen si můžete pořídit ve všech možných podobách, Pusheen na tričku, mikině, pyžamu. Dají se koupit náušnice, čepice, ponožky nebo třeba i rouška. Plyšová Pusheen a její kámošky se rozumí samo sebou, ale viděla jsem třeba i hrníčky, samolepky, notýsky… když jsem tak procházela oficiální e-shop téhle košišty, měla jsem nutkání si to všecko koupit, protože je to prostě hrozně rozkošný. A proto to asi funguje :D Taky vám všem přijde nynyny? Podle mě ideální kniha na listování k vodě, když si vlastně moc nechcete číst, a to se teď pár dní bude určitě hodit!

Mějte se krásně a čtěte (nebo si prohlížejte Pusheen :D)!

Tereza