Veletržní blog (a zase ta Alice Oseman)

Víkendovky

Je to zase tady! To období v roce, kdy se Holešovice hemží knihomoly, kteří zvesela a s plnou peněženkou přicházejí na Svět knihy utratit své životní úspory (nebo aspoň výplatu). Protože odejít z výstaviště bez jediné knihy je podle mě zhola nemožné. Kdo to dokáže, ten to nemůže mít v hlavě v pořádku. No fakt! Přece! Tolik knih najednou! Tolik báječných knih!

Každopádně my z CooBoo se tam letos mihneme hned několikrát, Adéla už ve středu pilně chystala stánek Palmknih, kde všechny kubulínské knížky najdete (hledejte stánek číslo KB103) a posílala nám fotky Havraního spolku, který právě vyšel a přijel na výstaviště čerstvě rovnou z tiskárny. A má ořízku! Boží ořízku, tu musíte vidět! Každopádně zbytek redakce bude určitě na veletrhu zítra, protože na pořadu dne je HumbookStage plná našich autorů. Iveta k tomu ještě bude obsluhovat na stánku Palmknih, tak kdybyste potřebovali poradit s výběrem knihy, neváhejte se na ni obrátit 😉  

Ale aby můj blog nebyl jen o veletrhu, bude taky o mé oblíbené autorce, jejíž knihu zrovna v těchhle dnech chystám k vydání. Moudří už vědí, že to je zas má milovaná Alice Oseman, které už v červenci vydáme další román. Tentokrát se jmenuje Radio Silence a kromě toho, že má báječnou obálku přímo od autorky a taky bude mít ořízku (miluju!), tak je naprosto výborný i vevnitř. Abychom si rozuměli, mám moc ráda Srdcerváče, ale Alicinu románovou polohu mám ještě radši. Už jsem tady v blogu dřív psala, že si mě získala právě svojí prvotinou Solitaire a Radio Silence je její druhá kniha, kterou napsala nedlouho po Solitairu. A má dost podobnu atmosféru. Autorka dovede skvěle vystavět příběh a její postavy jsou tak autentické, až máte pocit, že každou chvílí vyskočí z knížky ven. Alice se ničeho nebojí, nepíše podbízivě, líbivě, je to taková ta skvělá divnokniha, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět, nic mezi tím podle mě nejde :D Je to zkrátka skvělý příběh o hledání vlastní identity, o tom, že i když máte pocit, že máte všechno nalajnované jako hlavní hrdinka (pilná studentka s jasnou vizí studia na univerzitě), může se to hodně rychle změnit. A že to není špatně. Naopak! Tak se těšte, je to fakt skvělé čtení :) 

A na čem teď pracujou ostatní kubulínky? Iveta se zahalila do korektury Šarlatového závoje a vedle něj taky pracuje na vítězném rukopisu z naší literární soutěže, o kterém vám určitě brzo poví víc. Už máme obálku a je fakt skvělá! (Mimochodem, už jste mrkli na téma letošního ročníku?) Bára chystá novou knížku do edice CooBoo Classics a tentokrát to bude Paní Bovaryová. No a Adéla… Adélu teď asi chvíli neuvidíme, protože začala číst překlad Půlměsíčního města: Rodu plamene a stínu, juhuhu! Vychází už v říjnu (jo, píšu už, i když vám to určitě přijde ještě jako věky, ale na to, jaká je ta kniha bichle, je to pro nás v redakci vážně „už“, to mi věřte :D) 

Tak se mějte krásně a čtěte! A třeba se zítra uvidíme na HumbookStage, přijďte nás pozdravit! 

Tereza