První letošní pořádně podzimní blog!

Víkendovky

Jak vypadá takový podzim v redakci? Jestli si nás představujete zachumlané do deky, jak si čteme s horkou čokoládou (s takovýma těma maličkýma marshmallownama, samozřejmě!) v klíně a v pozadí praská hořící krb, tak… máte pravdu vlastně jen napůl :D Hořící krb v redakci nemáme, ale zato se Bára hrdinně rozhodla bojovat s klimatizací, která se pořád tváří, že teploty vůbec neklesají, a je potřeba naopak chladit. Takže se ji pravidelně snaží přemluvit, že o pár stupňů víc by nebylo k zahození, a my tak mohly odhodit aspoň nějaké ty vrstvy svetrů (v případě Adély jednorožčí mikinu).

Jinak je pro nás podzim poměrně chaotickým obdobím. Ve svém předešlém blogu jsem psala o chystání se na HumbookFest (už je to skoro měsíc, je to vůbec možné?) a v zásadě skoro hned po jeho skončení jsem vyrazila na frankfurtský knižní veletrh, což je každoroční obrovská akce pro všechny milovníky literatury, a hlavně pro nakladatele toužící po skvělých nových příbězích! Letos slavil už své 75. narozeniny a na jeho webu se mi podařilo dohledat, že se ho zúčastnilo víc než 4 000 vystavovatelů z celého světa, což mi přijde jako fakt neuvěřitelné číslo. Projít všechny stánky je tak v zásadě nemožné a já mám vlastně nejradši, když na sebe nechávám celý ten bzukot veletržních hal působit, koukám na plakáty, obdivuju vystavené knížky (letos hlavně ty ořízky! Ach, ty ořízky!) a poslouchám, jak je literární agenti jednu po druhé vychvalují. Je těžké vybírat, je to docela únavné, ale já mám tyhle výlety za hranice kanceláře moc ráda. Člověk změní prostředí a občas tam najde i nějaký kout, kde se může zašít a v klidu se začíst do rukopisu, co mu právě přistál jako nabídka v mailu.

Ale aby to nebylo jen o knížkách a tak pozitivní, tak co ještě k frankfurtskému veletrhu patří? Fronty na záchod (No jo, takové nepoetické, ale je to tak. Mezi schůzkami je dobré mít trošku rezervu. Ale na druhou stranu tu všichni tak nějak počítají, že nepřijdete na vteřinu včas. Nejen kvůli čůrání :) Nicméně každý rok mě překvapí, že jim tam nikdy nedojde toaletní papír. Fakt nikdy. Tomu říkám německé mistrovství.)

Letos bohužel trochu zima, což je škoda. Když je pěkné počasí, můžete si užít i čerstvého vzduchu v prostoru mezi halami. A dát si třeba i oběd venku, aniž byste museli drkotat zuby.

Kolony. Auta cestou do Německa. Auta v Německu. Auta cestou na veletrh. Auta cestou z veletrhu na hotel. Auta cestou domů.

Lidi. Všude. Kolem.

Aspoň jeden zaručený bestseller. Mám ho. Věříte mi? :)

Tereza