Je libo něco k zakousnutí?

Víkendovky

Jak říká Michal, co by to bylo za kubulínský blog, kdybych ho nezahájila okénkem o počasí? Poslední dny jsou po ránu čím dál zamlženější, až se bojím, že se jednoho dne vzbudím a za oknem neuvidím nic než Rákosníčkovo bílo. Zároveň nastalo to otravné období, kdy ráno mrznete, ale odpoledne se pečete, protože jste se samozřejmě moc oblékli… snad brzo přijde to opravdové jaro. Nevím jak vy, ale já se ho nemůžu dočkat. Nicméně tyhle tajuplné mlhy se vcelku hodí ke knize, o které vám chci dneska psát.

Už jsem jednou psala blog o komiksech a o tom, že vlastně nevím, jak se to plíživě stalo, že se ze mě v CooBoo stala odbornice právě na tyhle knížky plné obrázků. Tak dnes dostojím své pověsti a mám tu pro vás opět jeden takový youngadultovsky-mileniálský komiks. Takovou jednohubku k zakousnutí. Doslova. A zase se obloukem vracím k Sarah Andersenové alias Sarah’s Scribbles, kterou to podle mě všechno začalo. Tuhle jednohubku s názvem Tesáky pro vás totiž napsala a nakreslila právě ona.

Tesáky jsou ale jiné než její komiksy o tom, že dospělost je mýtus, že kočky útočí nebo o ubulené hromádce štěstí. Sice nejsou zas tak odlišné, jako třeba její výlet za marťanem Andy Weirem Mezi světy, není to taková líbivka, ale prostě… je to jiné :D Ale po jejím vtipné, to jí nikdo neodpáře. Tesáky jsou lovestory upírky a vlkodlaka ve zkratce v obrázcích. Upírce Elsie je tři sta let, ale za celou tu dobu nenašla toho pravého. Možná všem pila krev, nebo naopak když konečně narazila na upíra, pil krev on jí. A to do zdravého vztahu prostě nepatří, žejo. To všechno se ale změní jedné noci v baru, když potká Jimmyho, okouzlujícího vlkodlaka s jízlivým smyslem pro humor a zálibou v běhání při měsíčku.

Jimmy taky stále hledá tu svou osudovou dívku, protože řekněme si to otevřeně, všechny vlkodlačice, s kterými zatím chodil, byly pěkné čubky… Elsie tedy moc nemůže představit svým kamarádům, protože randí hlavně po nocích… a už jste se zkusili vyfotit s upírem? Jak myslíte, že taková fotka dopadne? Společně se dívají na horory, čtou strašidelné knihy, užívají si procházky ve stínech a večeře bez česneku. A smějí se Stmívání, protože to jako vážně, Bello a Jacobe? Opravdu? :D

Jejich vztah je roztomilý, rozkošně důvěrný. Není nad to, když se z Jimmyho stane plyšový vlčík, který sice na první pohled vypadá strašidelně, ale jakmile ho Elsie podrbe za ušima, stane se z něj neškodné štěňátko. To je zkrátka přesně ta dynamika, kterou ve vztahu hledáte :D Vyzvednout musím i překlad, protože Romča i Zuzka Bičíkovy jsou už taky trochu naše odbornice speciálně na Sarah Andersenovou a tady si musely vyhrát s celou řadou slovních hříček, které často nemůžete jen tak snadno nahradit, protože je k nim dost popisný obrázek. Zkrátka a dobře Tesáky jsou na podobná mlžná dopoledne podle mě to pravé, tak si je nenechte ujít. A jestli jste zvědaví, co zrovna v CooBoo pečeme za další knížky, určitě prolistujete náš edičák na první půlku roku, pokud jste to ještě neudělali!

Mějte se krásně a čtěte!

Tereza