Jak se dostat na Ostrovy bohů?

Víkendovky

Když jsem se ráno podíval do kalendáře, uvědomil jsem si, že ty šťastnější z nás už za dva týdny čekají letní prázdniny (a ti úplně nejšťastnější už mají zkouškové, všechny testy a zkoušky dávno hotové a přibližně do konce září volno). No, nebudu vám nic nalhávat, docela jsem jim záviděl. Nicméně když nevyšel můj pokus vydávat se za studenta vysoké školy (kupodivu mě odhalili už u vrátnice a taktně mi naznačili, že pokud se rychle neotočím, zavolají příslušníky VB, či jak se jim dneska říká 😉), musel jsem se smířit s tím, že prostě vyrazím do práce a o dvouměsíčních prázdninách si můžu nechat jenom zdát. Ale abych byl na druhou stranu upřímný, vážně si dost užívám knihu, do které jsem se nedávno pustil.

Pokud milujete sérii Akta Illuminae nebo Auroru, tak určitě poznáte autorku. Tou je Amie Kaufmanová a knihou, o které mluvím, Ostrovy bohů. A jak jste u Amie zvyklí, nečekají nás žádné pomalé rozjezdy. Prostě hned od první kapitoly jsem se ponořil do děje a nemohl se od něj odtrhnout. Když ji otec zanechá v přístavu, Selly rozhodně nemá v úmyslu přečkat zimu na pevnině, zatímco on odplouvá za dobrodružstvím na severní moře. Veškeré plány na jeho následování však ztroskotají ve chvíli, kdy se na její loď nalodí pohledný cizinec se znameními kouzelníka na paži a postaví ji i posádku před nebezpečný úkol: nepozorovaně překonat Půlměsíční moře, aby mohl dokončit rituál na posvátných Ostrovech bohů. To, co začíná jako odpočinková plavba, vyústí ve zradu a naprostou hrůzu na širém moři, což přivede dvě země na pokraj války, dva cizince blíž, než si kdy mysleli, a vyburcuje dva nebezpečné bohy ze staletého spánku... No ano, zní to poněkud mysticky, ale pravdou je, že tahle kniha je prostě plná akce, intrik (a někdy jde člověku hlava kolem, co všechno kdo plánuje a co všechno se může pokazit – a samozřejmě se taky pokazí). A osobně jsem byl touhle směsicí magie, romantiky, dobrodružství, děsivých bohů, gangsterů, pijáckých doupat, tajných chrámů jako vystřižených z Indiany Jonese a zrady na každém kroku naprosto pohlcen. Takže jestli máte rádi autorčiny knihy, jestli vás oslovila Říše upíra, tohle je to pravé pro vás!!!  

A abych vás neošidil o to, na čem pracují ostatní, Katka dodělává Pokrevní cejch, druhý díl Mýtonošů, Iveta se pustila do korektury S ohněm v krvi a Adéla se ponořila do Tokijského snu, pokračování Tokijského motýla. A aby toho nebylo málo, už řešíme, kdo všechno bude na HumbookFestu. A myslím, že se máte opravdu na co těšit, protože kromě zahraničních hvězd nám čeká i přehršel těch českých a neméně hvězdných. 

Užijte si víkend, hodně čtěte – a pokud máte prázdniny, vězte, že vám dost závidím. 😊 

Michal