Ostatní

Tvůj příběh

O psaní, paměti a síle vzpomínek

Ruta Sepetysová


Mistrovské rady pro psavce

Ruta Sepetysová ve své knize rad pro začínající spisovatele vybízí čtenáře k tomu, aby nahlédli do svého nitra a odkryli vzpomínky. Díky tomu můžou nalézt svůj autentický spisovatelský hlas a pozoruhodné detaily, které jen čekají na to, až je zvěční na papíře. Autorka tyto rady umně prokládá vtipnými příběhy z vlastního života, které vždy ilustrují jeden aspekt spisovatelského řemesla (jako je zápletka, vývoj postav nebo dialog), a následně čtenáři překládá řadu námětů k psaní a cvičení.

Více

369 Kč Doporučená cena
V prodeji

Kurz tvůrčího psaní Ruty Sepetysové – díl druhý

Kurz tvůrčího psaní Ruty Sepetysové – díl druhý
14.12.2023 | Víkendovky

Před dvěma týdny jsem psala o tom, jak jsem z novinky Ruty Sepetysové Tvůj příběh vybrala dva úkoly, které mají začínající spisovatele podnítit k psaní, a jak jsme požádali některé naše autory, aby se zkusili těch úkolů zhostit. A že jejich reakce předčila moje očekávání. Všechny příspěvky se zkrátka do jednoho blogu nevešly. A tady je pokračování.

Kurz tvůrčího psaní Ruty Sepetysové

Kurz tvůrčího psaní Ruty Sepetysové
01.12.2023 | Víkendovky

Pokud pravidelně čtete naše blogy, jistě jste si všimli, že jsem před časem jeden zasvětila nové knížce Ruty Sepetysové, která vyšla teď v listopadu a jmenuje se Tvůj příběh. Nebudu zastírat, že Ruta patří mezi mé nejoblíbenější autory, a jsem moc ráda, že jsem tenhle soubor jejích rad, historek ze života, ale i všemožných doporučení a úkolů pro psavce pomohla v české mutaci přivést na svět. A protože jsem sama kdysi absolvovala několik kurzů tvůrčího psaní a Rutiny úkoly mě nadchly, napadlo mě, že by bylo fajn třeba takové dva vybrat a zkusit oslovit naše české autory a navrhnout jim, aby si je vyzkoušeli.

Příběh je lokomotiva

Příběh je lokomotiva
21.07.2023 | Víkendovky

Život je příběh v pohybu. Každý den ke svému příběhu něco přidáš, přepíšeš ho a nahlédneš ho z odlišného úhlu. Něco vymažeš. Vytrhneš stránky. A pak lituješ, že některé z nich nejdou vrátit zpátky. Den je příběh. Rok je příběh. Život je příběh. Ty jsi příběh.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 20.11.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,356 kg
Jazyk čeština
Původní název You: The Story
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petr Eliáš
EAN 9788076618565
Věk od 12
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

lacultura.cz - Tvůj příběh

„Autorka se v knize věnuje všem ingrediencím, které jsou pro dobrý příběh klíčové. Zápletka, vývoj postav, hlas, perspektiva, prostředí, dialog, rešerše, přepisování a připomínky – to všechno jsou témata, bez jejichž zvládnutí nebude vaše kniha vůbec fungovat.“

Autor

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová

Ruta Sepetysová se narodila a žije v USA, ale má evropské kořeny – její litevský otec uprchl do Ameriky po druhé světové válce. Ruta na svůj původ a historii Evropy nezapomíná, naopak z ní čerpá inspiraci. Je autorkou skvěle hodnocených historických próz, publikovaných ve více než padesáti zemích celého světa a přeložených do více než třiceti jazyků. Mezi její nejúspěšnější knihy patří román Sůl moře o námořní katastrofě lodi Wilhelm Gustloff.

Profil autora