Young adult

Dvě naprosto stejné princezny. Jeden trůn. Co by se tak mohlo zvrtnout?

Wren Greenrocková odjakživa ví, že jednoho dne nahradí svou sestru, korunní princeznu, na jejím místě v paláci. Od narození ji trénují k tomu, aby se vrátila tam, kde zemřeli její rodiče, a zmocnila se jediného člověka, který tehdy přežil a zůstal. Je odhodlaná udělat všechno pro to, aby převzala moc v království a ochránila tak společenství čarodějnic, které miluje. Nebo by to alespoň udělala, kdyby ji v paláci nerozptyloval jistý pohledný strážce a její neklidná magie neměla ve zvyku působit problémy.

Princezna Rose Valhartová zase ví, že s mocí přichází i zodpovědnost. Má se přivdat do chladného, nelítostného království a ona rozhodně nezahodí svoje královské povinnosti jen proto, že se probudila uprostřed pouště ve společnosti pohledného únosce. Ale život mimo palácové zdi je daleko dobrodružnější a krásnější, než si kdy představovala, a čarodějnice, kterých se dlouho bála, možná budou nakonec rodinou, již celý život nevědomky postrádala. Dvě sestry, které byly rozděleny při narození a vychovávány v naprosto odlišných světech, se teď poznají daleko víc, než by se dalo čekat. Ale zatímco se blíží korunovace a ony obě touží uplatnit svá rodová práva, hrozivý Willem Rathborne pracuje na tom, aby ani jedna z nich neuspěla. Komu nakonec na hlavě spočine koruna?

Více

469 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další knihy ze série "Korunní princezny"

Detailní informace

Počet stran 496
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 15.05.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,476 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název Twin Crowns
Původní jazyk angličtina
Překladatel Radka Kolebáčová
EAN 9788076617063
Věk od 14
Edice HumbookTip
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

Databazeknih.cz - Korunní princezny

...„Příběh napsaly dvě autorky a já se trochu bála, jak to bude působit, ale musím říct, že je to parádní. Tím, že každá z nich psala jednu postavu je to ještě lepší a myslím si, že právě to tomu dodává šmrnc. Wren a Rose se ve vyprávění střídají, takže čtenář ví o všem, co se kde děje, jak se která z nich cítí a co plánují.“..

kniznipristaviste.blogspot.com - Korunní princezny

..„Skvělá zápletka o záměně sester dvojčat mě bavila od první strany. Ačkoliv má kniha skoro pět set stran nemusíte se bát, že by se kniha nějak vlekla. Není ani nijak zdlouhavý začátek, příběh začíná téměř okamžitě únosem princezny, takže jste od anotace ihned ponořeni do děje a společně s Rose se dozvídáte celou pravdu.“..

Autor

Catherine Doyleová

Catherine Doyleová

Catherine Doyleová vyrostla na pobřeží Atlantského oceánu. Lásku k literatuře v ní probudily slavné irské mýty a legendy. Je autorkou young adult trilogie Blood for Blood a několika čarovných knih pro mládež, mezi něž patří oceněná trilogie Bouřňákův ostrov. Catherine žije v západním Irsku se svým snoubencem Jackem a jejich psem Cali.  

Profil autora

Autor

Katherine Webberová

Katherine Webberová

Katherine Webberová pochází z Jižní Kalifornie a většinu svého dětství prožila v pouštním městě Palm Springs. Je autorkou dívčího románu Only Love Can Break Your Heart a fantasy románu pro mládež The Revelry. Mladším čtenářům jsou určeny její série Sam Wu Is Not Afraid, Space Blasters a Dragon Realm, které vytvořila společně se svým manželem, Kevinem Tsangem. V současné době žije v Londýně se svým mužem a malými dcerkami.

Profil autora